novosti i akcije

03.07.2017

AUTOŠKOLA NA GROBNIKU S NIKOM PULIĆEM

U organizaciji Večernjeg lista, na trkaćoj stazi Grobnik kod Rijeke prisustvovali smo natjecateljskoj eko – vožnji ​čiji je cilj bio upoznavanje i savladavanje načina i metoda eko vožnje, koja osim iznimne uštede potrošnje goriva, znatno doprinosi cjelokupnoj sigurnosti u prometu, te dodatno čuva naš okoliš uz savjete i nadzor stručnih licenciranih instruktora eko vožnje iz tvrtke Ekomobilis, u suradnji s Policijskom upravom Primorsko – Goranskom. Pristigli smo na pusti Grobnik već u 7:30 ujutro. Odabrani polufinalisti su se polako počeli okupljati za natjecanje u najbržem krugu eko vožnje po stazi Grobnik ,svaki polufinalist – ukupno 6 natjecatelja uključujući našeg instruktora Krešu Celića. S istim automobilom – Renault Cliom – odvozili smo dva kruga po stazi – ali glavni kriterij za pobjedu nije bila brzina kojom bi natjecatelji odvozili krug, nego to da u ta dva kruga potroše što manje goriva. Potrošnju i brzinu mjerio je Ivan Cvetković, certificirani stručnjak za eko vožnju iz tvrtke Ekomobilis koji je sjedio na suvozačkom mjestu uz natjecatelje s laptopom na krilu te u realnom vremenu mjerio podatke. U polufinalnom djelu natjecanja nastupilo je šestero vozača – Krešo Celić (naš instruktor), Marko Dugić, Vanja Margetić, Goran Crvelin, Vanja Rudić i Mirela Ribić, a u finale su prošli dvojica Vanja i Marko Dugić. Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/auti/niko-pulic-vozi-eko-najeko-vozac-grobnik-vanja-margetic-1179738 – www.vecernji.hr Poveli smo i jednu od naših kandidatkinja Arijetu Bafti, koja se u razgovoru s policijskim službenicima upoznala s vozilom za očevid prometnih nesreća i prekršaja te sjela u policijski presretač Audi A4 quattro u kojem je isprobala sve moguće tipkice za upozoravanje prebrzih vozača! Adrenalinska poslastica na kraju čitavog događaja je bila vožnja dva kruga po pisti Grobnik u suvozačkom sjedalu s Nikom Pulićem, našim legendarnim automobilistom koji nas je po mokrom asfaltu Grobnika odvodio do samih rubova vozeći u natjecateljskom trkaćem autu Seat Ibizi Cupra i do 160 km/h! Bio je to neponovljivi doživljaj za našeg instruktora Krešu i kandidatkinju Arijetu koja je ostala bez riječi nakon vožnje s Nikom Pulićem. ​ DOĐI, UPIŠI, VOZI…KOD NAS NIKAD NE ZNAŠ KAKVA TE IZNENAĐENJA OČEKUJU 🙂 🙂 🙂